Aktualności

Oferty.net niezastąpionym źródłem informacji nt. rynku nieruchomości w Polsce13 stycznia 2011

Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Newsweek – najważniejsze tytuły prasowe w Polsce powołały się w grudniu na raport z rynku nieruchomości, przygotowany przez ekspertów serwisu Oferty.net.

Końcówka roku na rynku nieruchomości nie przyniosła znaczących zmian w cenach. Rynek zapadł w zimowy sen – ilość transakcji zdecydowanie zmalała ustępując gorączce przygotowań świąteczno-noworocznych. W tym czasie Raport opublikowany przez Oferty.net cytowany był w mediach ponad sto razy.

Na grudniową publikację przygotowaną przez Oferty.net wspólnie z Open Finance powoływały się wszystkie liczące się tytuły prasowe w Polsce – Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Finansowa, Newsweek i in.
Nasze prognozy i analizy cen nieruchomości w osiemnastu największych polskich miastach pojawiły się w wielu artykułach w prasie lokalnej oraz regionalnych tytułach dzienników ogólnopolskich (m.in. Nowiny, Polska Dziennik Bałtycki, Polska Dziennik Łódzki, Metro Warszawa, Gazeta Wyborcza Łódź, Kurier Szczeciński, Echo Miasta Kraków, Echo Miasta Warszawa, Echo Miasta Trójmiasto).

Dane i analizy serwisu Oferty.net były źródłem informacji dla kilku audycji radiowych, skorzystały z nich także liczne ogólnotematyczne i specjalistyczne portale internetowe, m.in. onet.pl, money.pl, idg.pl, waluty.com, forsal.pl, gazetaprawna.pl, polskatimes.pl.

Nasze serwisy docierają do ponad 23 milionów użytkowników13 stycznia 2011

Największa w Polsce baza ofert w serwisach Grupy Melog.com oraz współpraca z licznymi partnerami sprawiły, że docieramy już do ponad 23 milionów internautów w kraju i zagranicą.

Oprócz sześciu specjalistycznych serwisów nieruchomościowych, wydawanych przez Grupę Melog.com, nasze oferty publikowane są w sekcjach nieruchomościowych jedenastu czołowych polskich portali, takich jak newsweek.pl, interia.pl, trovit.pl, money.pl i in. Pozwala to dotrzeć z ofertami naszych partnerów do ponad ośmiu milionów polskich internautów.

Jako jedyni w Polsce przystąpiliśmy do międzynarodowego programu partnerskiego Edenway. Dzięki wzajemnej wymianie ofert z 23 najpopularniejszymi portalami nieruchomościowymi z 15 krajów w Europie zwiększyliśmy zasięg o ponad 15 milionów zagranicznych internautów zainteresowanych kupnem, sprzedażą, bądź wynajmem nieruchomości.

Ogółem współpracujemy już z 35 partnerami i docieramy do ponad 23 milionów użytkowników.

Mniej transakcji pod koniec roku – grudniowy Raport z rynku nieruchomości13 stycznia 2011

Grudzień na rynku nieruchomości nie przyniósł zaskakujących zmian w cenach nieruchomości. Koszt metra kwadratowego w osiemnastu miastach, analizowanych przez ekspertów serwisu Oferty.net, nie różnił się zbytnio od obserwowanych w ciągu ostatnich miesięcy.

Większość osób planujących zakup, bądź sprzedaż mieszkania, odłożyła poszukiwania na początek nowego roku, zwłaszcza, że zapowiadane od miesięcy zmiany w programie Rodzina na Swoim mają wejść w życie najprawdopodobniej dopiero na początku drugiego kwartału.

O tym, jak kształtowały się ceny mieszkań na rynku wtórnym pod koniec 2010 roku przeczytają Państwo w grudniowym Raporcie z rynku nieruchomości, przygotowanym przez ekspertów serwisu Oferty.net oraz Open Finance.