Aktualności

Melog.com i Morizon S.A. łączą siły4 grudnia 2013

Melog.com, największy w Polsce niezależny wydawca specjalistycznych portali i oprogramowania dla branży nieruchomości (m.in. Domy.pl, Oferty.net, Agencja3000, DomyPro) zawarł warunkową umowę z notowaną na alternatywnym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych NewConnect grupą internetowych wyszukiwarek nieruchomości – Morizon S.A., w wyniku której dojdzie do połączenia obu firm i powstania jednego z największych graczy na internetowym rynku nieruchomości w Polsce.

Melog.com, największy w Polsce niezależny wydawca specjalistycznych portali i oprogramowania dla branży nieruchomości (m.in. Domy.pl, Oferty.net, Agencja3000, DomyPro) zawarł warunkową umowę z notowaną na alternatywnym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych NewConnect grupą internetowych wyszukiwarek nieruchomości – Morizon S.A., w wyniku której dojdzie do połączenia obu firm i powstania jednego z największych graczy na internetowym rynku nieruchomości w Polsce.

Po ostatecznym zamknięciu transakcji, co powinno nastąpić najpóźniej do końca stycznia 2014 r., dotychczasowi większościowi właściciele Melog.com – Jarosław Święcki i Tomasz Święcicki – będą posiadać 42% kapitału Morizon S.A. natomiast Morizon S.A. stanie się 100% właścicielem spółki Melog.com.

Prezesem Zarządu spółki Morizon S.A. zostanie Jarosław Święcicki – dotychczasowy prezes Melog.com. W zarządzie, na stanowisku wiceprezesa, pozostanie również Bolesław Drapella – obecny prezes Morizon S.A.

Fuzja Melog.com sp. z o.o. i Morizon SA stała się faktem20 stycznia 2014

W dniu 17 stycznia 2014 r. nastąpiło utworzenie grupy kapitałowej Morizon SA, której współwłaścicielami stali się m.in. dotychczasowi właściciele Melog.com sp. z o.o. – największego w Polsce, niezależnego wydawcy specjalistycznych serwisów dla branży nieruchomości (m.in. oferty.net, domy.pl, komercyjne.pl, noweinwestycje.pl) oraz notowanej na NewConnect spółki Morizon SA – wydawcy grupy serwisów nieruchomościowych Morizon (m.in. morizon.pl, nportal.pl, pstro.pl).

W dniu 17 stycznia 2014 r. nastąpiło utworzenie grupy kapitałowej Morizon SA, której współwłaścicielami stali się m.in. dotychczasowi właściciele Melog.com sp. z o.o. – największego w Polsce, niezależnego wydawcy specjalistycznych serwisów dla branży nieruchomości (m.in. oferty.net, domy.pl, komercyjne.pl, noweinwestycje.pl), notowanej na NewConnect spółki Morizon SA – wydawcy grupy serwisów nieruchomościowych Morizon (m.in. morizon.pl, nportal.pl, pstro.pl) oraz Grupa Nokaut SA.

Nowy podmiot będzie wspólnie wydawać zarówno dotychczasowe serwisy nieruchomościowe Melog.com jak i serwisy nieruchomościowe Morizon. Zaowocuje to w pierwszej kolejności zwiększeniem zasięgu całej grupy, co umożliwi dotarcie z publikowanymi przez pośredników, deweloperów i osoby prywatne ofertami nieruchomości do jeszcze większego grona klientów.

Strategicznym celem zintegrowania zasobów, konsolidacji działań marketingowych oraz ścisłej współpracy zespołów przy rozwijaniu i projektowaniu nowych produktów i rozwiązań informatycznych jest budowa wiodącej marki na wymagającym rynku usług wspierających obrót nieruchomościami. Już wkrótce oddamy do użytku naszym partnerom szereg nowych, funkcjonalności, które wpłyną na zwiększenie komfortu i podniesienie wydajności pracy z ofertami sprzedaży i wynajmu nieruchomości. Dzięki nim proces kojarzenia klientów z oferującymi znacznie się uprości, a czas potrzebny na sfinalizowanie transakcji ulegnie skróceniu.

Jesteśmy przekonani, że połączenie Melog.com sp. z o.o. i Morizon SA w jedną grupę kapitałową to milowy krok na drodze do zajęcia pozycji niekwestionowanego lidera w sektorze usług dla firm z branży nieruchomości.

Nieruchomości źródłem międzynarodowego sukcesu24 stycznia 2013

Spółka Melog.com – wydawca czołowych polskich portali nieruchomościowych (domy.pl, oferty.net, bezposrednie.com i in.) oraz producent oprogramowania dla biur nieruchomości – znalazła się w prestiżowym gronie 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie Europy Środkowej – „Deloitte Technology Fast 50”.

25 października w Warszawie ogłoszone zostały wyniki 13. edycji prestiżowego konkursu „Deloitte Technology Fast 50 in Central Europe” na najszybciej rosnącą firmę technologiczną w regionie Europy Środkowej. Jest nam ogromnie miło poinformować, że spółka Melog.com została jednym z 50 laureatów tegorocznej edycji konkursu, będąc zarazem jedną z 27 wyróżnionych firm z Polski.

Znalezienie się w gronie 50 najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowej to ogromny sukces Grupy Melog.com. Jest on tym większy, że tak dobre wyniki osiągnęliśmy w czasie, w którym Europę zaczął ogarniać kryzys. Dzięki skutecznej strategii rozwoju udaje się nam nie tylko stawiać mu czoła, ale także zwiększać zasięg, skuteczność i co za tym idzie – stale poszerzać grono klientów.

Aby wziąć udział w konkursie „Deloitte Technology Fast 50 in Central Europe”, firmy musiały spełnić trzy główne warunki: działać przynajmniej od pięciu lat, co roku notować co najmniej 50 000 euro przychodów oraz mieć główną siedzibę w Europie Środkowej. W toku konkursu oceniane było m.in. wykorzystanie własnych, zaawansowanych technologii w generowaniu przychodów oraz osiąganie bardzo szybkiego wzrostu w czasie 5 lat poprzedzających dany ranking (czyli w przypadku tegorocznego rankingu za lata 2007-2011).

Wierząc w dalszy, równie szybki rozwój Melog.com, dziękujemy wszystkim, którym zawdzięczamy nasz sukces – całemu zespołowi Melog.com, partnerom i klientom naszych portali nieruchomościowych, użytkownikom oprogramowania dla biur nieruchomości a także konkurentom, bez rywalizacji z którymi, taki postęp nie byłby możliwy.

Jesienna kampania reklamowa portalu nieruchomości domy.pl28 sierpnia 2012

Ruszyła intensywna, jesienna kampania reklamowa portalu nieruchomości domy.pl. Jej główną osią są spoty reklamowe emitowane non-stop w najpopularniejszych serwisach i portalach internetowych (m.in. na Youtube.pl, Onet.pl, Gazeta.pl).

Bohaterami spotów są m.in.: sympatyczna hipsterka, paker-meloman i dostojna "kryształowa dama". Te bardzo różniące się postaci, o tak odmiennych osobowościach, łączy jedno – indywidualne podejście do nieruchomości. Każda z nich ma inne potrzeby i własną interpretację znaczenia słowa "dom"; bo fikus lubi patrzeć na zielone, bo liczy się "puśta psieścień", bo ulubionej wanience dobrze jest w łazience.

Zapraszamy do obejrzenia nowych spotów reklamowych domy.pl – najszybciej rozwijającego się portalu z ponad dwoma milionami aktualnych ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości.

Portal nieruchomości domy.pl na smartfonach, tabletach i w telefonach komórkowych z dostępem do internetu4 czerwca 2012

Domy.pl – dynamicznie rozwijający się portal nieruchomości, zawierający ponad
2 500 000 ogłoszeń sprzedaży i wynajmu mieszkań, domów, działek oraz nieruchomości komercyjnych – przygotował i udostępnił użytkownikom nowoczesne aplikacje dedykowane dla urządzeń mobilnych – tabletów, smartfonów oraz telefonów komórkowych z dostępem do internetu.

Mobilny dostęp do internetu jest błyskawicznie rozwijającym się segmentem rynku komunikacyjnego w Polsce. Z każdym miesiącem rośnie grono posiadaczy smartfonów i tabletów, w szczególności popularnych iPhonów i iPadów, którzy właśnie w ten sposób łączą się z siecią. Z myślą o nich firma Melog.com – wydawca portalu domy.pl – przygotowała specjalne aplikacje na system operacyjny Android i iOS umożliwiające korzystanie z największej w Polsce bazy ogłoszeń nieruchomości.

Aplikacje na IPhony i iPady już od 20 maja można pobierać ze strony App Store, a aplikacje na smartfony z systemem Android z Google Play.

Użytkownicy modeli telefonów komórkowych z dostępem do internetu, którzy nie mają odpowiedniego systemu operacyjnego (iOS lub Android) oraz ci, którzy nie chcą pobierać aplikacji, mogą przeszukiwać bazę ogłoszeń nieruchomości w portalu domy.pl w przeglądarce internetowej. Mobilną wersję portalu, przystosowaną do ekranów "komórek" i w pełni wykorzystującą ich możliwości znajdą pod adresem m.domy.pl.

- Nowe aplikacje stworzyliśmy z myślą o osobach aktywnych, otwartych na nowoczesne technologie, które w każdym miejscu i czasie chcą mieć możliwość łatwego dostępu do ponad 2 i pół miliona ofert sprzedaży i wynajmu mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych zgromadzonych w naszej bazie – powiedział Jarosław Święcicki – Prezes Spółki Melog.com wydającej portal domy.pl.

Domy.pl to pierwszy portal nieruchomości w Polsce, który udostępnił tak szeroką paletę aplikacji dla użytkowników korzystających z internetu za pomocą urządzeń mobilnych.